Кожен зареєстрований учасник ЗНО матиме можливість скласти тести не більш як із п’яти предметів: українська мова і література, українська мова, математика, історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, німецька, іспанська, французька мови.
Як відомо, результати чотирьох із числа обраних предметів є обов’язковими для зарахування як результати державної підсумкової атестації для здобувачів повної загальної середньої освіти закладів загальної середньої освіти, професійно-технічної та вищої освіти. Отож, що ж обрати абітурієнту-випускнику?
2. Другим обов’язковим предметом для здобувачів повної загальної середньої освіти є математика.
3. Третім предметом може бути історія України або іноземна мова. Учням, слухачам (студентам), які оберуть іноземну мову, результат ЗНО буде зараховано як результат ДПА (за шкалою 1–12 балів), залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:
– для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань профільного рівня тобто усього тесту;
– для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту, оцінкою ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту (за винятком завдань №33-38,44-48).
Учасники ЗНО, які оберуть історію України як ДПА, здаватимуть тест за період ХХ початок ХХІ століття і будуть оцінені за шкалою 1-12 балів. Результат усієї сертифікаційної роботи буде оцінено за шкалою 100-200 балів для вступу.
4. Четвертий предмет кожен обиратиме з переліку пропонованих предметів ЗНО.
ЛРЦОЯО запрошує відвідати сайт lv.testportal.gov.ua, ознайомитись з демонстраційними версіями сертифікаційних робіт з математики, української мови, української мови і літератури та скористатись оновленим ресурсом тренувального онлайн тестування, методичними доробками з історії України з метою належної підготовки до ЗНО 2021.
Додаткова інформація: www.testportal.gov.ua – сайт Українського центру оцінювання якості освіти.